Oznam – testovanie

Vážení občania!
V dôsledku zlepšenia epidemiologickej situácie a na základe platných protiepidemiologických opatrení Vlády Slovenskej republiky a Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky v obciach Diakovce, Tešedíkovo, Žihárec, Vlčany a Neded počnúc týmto týždňom NEBUDE realizované antigénové testovanie na ochorenie COVID-19.
Okres Šaľa je v II. stupni varovania /červenej farbe/ a preukazovať sa negatívnym testom musia len osoby, ktoré v čase zákazu vychádzania, teda od 21,00 hod. do 01,00 hod. nasledujúceho dňa, pôjdu do zamestnania, pričom platnosť negatívneho testu je 14 dní.
Ďakujeme občanom za trpezlivú a disciplinovanú účasť na testovaniach i za dôsledné dodržiavanie protiepidemiologických opatrení. Naďalej sa však musíme chrániť, myslieť na to, že uvoľňovanie opatrení neznamená koniec pandémie. Naďalej platí – chráňme sa navzájom.
Vyslovujeme veľké poďakovanie testovacím tímom – zdravotníkom, dobrovoľníkom, zamestnancom obcí, sponzorom, ktorí prispeli k bezproblémovému priebehu testovania počas dlhých pätnástich týždňov.
Prajeme každému veľa síl, pevné zdravie a prostredie, v ktorom sa bezpečne budeme môcť stretávať so svojimi blízkymi, priateľmi, známymi.
V prípade zmeny situácie Vás budeme informovať.
S pozdravom,
starostky a starostovia obcí Diakovce, Tešedíkovo, Žihárec, Vlčany a Neded